Naprawiać czy złomować?

Nawet najlepszym kierowcom może przydarzyć się kolizja, a czasami możemy po prostu stać się poszkodowani zupełnie nie z naszej winy. Jednak niezależnie od tego potrzebna będzie odpowiednia naprawa naszego pojazdu. Jednak naprawa nie zawsze będzie najlepszym wyborem. Jak zdecydować czy naprawiać czy złomować?

Wycena

Pierwsza rzecz, którą należy zrobić jest udanie się do specjalisty który wyceni szkody. Chociaż jeśli uszkodzenia nie wpływają na bezpieczeństwo, jak niewielka wgniotka lub zarysowany zderzak to nie musimy tego naprawiać, to będzie tylko kwestia estetyki. W przypadku bardziej poważnych uszkodzeń należy porównać koszt naprawy do kosztu samego samochodu. Jeśli będzie na równym poziomie lub naprawa przewyższy koszt samochodu, to należy go zezłomować.

Co robić przy złomowaniu?

Gdy zdecydowaliśmy się na złomowanie pojazdu, to warto odzyskać z niego części które można jeszcze użyć. Lub, jak katalizatory samochodowe, warto sprzedać używaną lub nawet zużytą część do specjalnego skupu. A elementy takie jak radio czy inne dodatkowe wyposażenie możemy wyjąć ze starego samochodu i wstawić do nowego.

Dodaj komentarz